311SX64-H58
제조업체 부품 번호:
311SX64-H58
제조업체/브랜드:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
재고 상태:
221
제조사 :
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Roller
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
5A (AC/DC)
Differential Travel :
0.015" (0.38mm)
Features :
Ingress Protection :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
67gf
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Overtravel :
0.010" (0.25mm)
Pretravel :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Release Force :
11gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.058" (Round)
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
28 V