V-10G6-1C24-K
제조업체 부품 번호:
V-10G6-1C24-K
제조업체/브랜드:
Omron Electronic Components
설명의 일부:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
재고 상태:
707
제조사 :
Omron Electronic Components
제품 카테고리 :
리미트 스위치
Actuator Type :
Lever, Roller
Circuit :
SPDT
Current Rating (Amps) :
10A (AC), 100mA (DC)
Differential Travel :
0.060" (1.5mm)
Features :
Ingress Protection :
IP40
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Force :
60gf
Operating Temperature :
-25°C ~ 80°C
Overtravel :
0.062" (1.6mm)
Pretravel :
0.157" (4.0mm)
Product Status :
Active
Release Force :
6.118gf
Switch Function :
On-Mom
Termination Style :
Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
125 V