PBES16L3AR
제조업체 부품 번호:
PBES16L3AR
제조업체/브랜드:
TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
설명의 일부:
PBES16 28 LED 6V DC 28MA 1NC 1NC
재고 상태:
50
제조사 :
제품 카테고리 :
비상 정지(E-Stop) 스위치
Circuit :
SPST-NC x 2
Current Rating (Amps) :
3A (AC), 220mA (DC)
Features :
Illumination Voltage (Nominal) :
6 VDC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount, Front
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 16.00mm Dia
Product Status :
Active
Reset Operation :
Twist
Switch Function :
On-Off
Termination Style :
Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Voltage Rating - AC :
125 V