RD10RA6RVBT
제조업체 부품 번호:
RD10RA6RVBT
제조업체/브랜드:
CIT Relay and Switch
설명의 일부:
SWITCH ROTARY DIP 6POS 0.15A 50V
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
CIT Relay and Switch
제품 카테고리 :
딥 스위치
Actuator Level :
Flush, Recessed
Actuator Type :
Rotary for Tool
Circuit :
BCD
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Current Rating (Amps) :
150mA
Features :
Height Above Board :
0.394" (10.00mm)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
6
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Product Status :
Active
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating :
50VDC