RD10RB10RVAT
제조업체 부품 번호:
RD10RB10RVAT
설명의 일부:
SWITCH ROTARY DIP 10P 0.15A 50V
Actuator Level :
Raised
Actuator Type :
Rotary with Shaft
Circuit :
BCD
Current Rating (Amps) :
150mA
Features :
Height Above Board :
0.394" (10.00mm)
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Voltage Rating :
50VDC