DS02-254-1L-05BE
제조업체 부품 번호:
DS02-254-1L-05BE
제조업체/브랜드:
CUI Devices
설명의 일부:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
CUI Devices
제품 카테고리 :
딥 스위치
Actuator Level :
Raised
Actuator Type :
Piano
Circuit :
SPST
Contact Finish :
Gold
Contact Material :
Copper Alloy
Current Rating (Amps) :
25mA
Features :
Height Above Board :
0.378" (9.60mm)
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Number of Positions :
5
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Pitch :
0.100" (2.54mm), Full
Product Status :
Active
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating :
24VDC