DS02C-254-1L-04BE
- 제조업체 부품 번호:
- DS02C-254-1L-04BE
- 제조업체/브랜드:
- CUI Devices
- 설명의 일부:
- DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
- 제조사 :
- CUI Devices
- 제품 카테고리 :
- 딥 스위치
- Actuator Level :
- Raised
- Actuator Type :
- Piano
- Circuit :
- SPST
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Material :
- Copper Alloy
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.378" (9.60mm)
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 24VDC