ERA-V15J103V
제조업체 부품 번호:
ERA-V15J103V
제조업체/브랜드:
Panasonic
설명의 일부:
RES TEMP SENS 10K OHM 5% 1/16W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Panasonic
제품 카테고리 :
특수 저항기
Applications :
Temperature Correction Circuits
Composition :
Metal Film
Impedance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
1500ppm/°C
Tolerance :
±5%