6943R10KALF
제조업체 부품 번호:
6943R10KALF
제조업체/브랜드:
TT Electronics / BI Technologies
설명의 일부:
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 8DIP
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
제품 카테고리 :
저항기 네트워크, 어레이
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.170" (4.32mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-DIP (0.300", 7.62mm)
Power Per Element :
100mW
Product Status :
Obsolete
Resistance (Ohms) :
10k
Resistor Matching Ratio :
±0.05%
Resistor-Ratio-Drift :
±5ppm/°C
Size / Dimension :
0.375" L x 0.250" W (9.52mm x 6.35mm)
Supplier Device Package :
8-DIP
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%