MFHA1206R4000FC
제조업체 부품 번호:
MFHA1206R4000FC
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
RES 0.4 OHM 1% 1W 1206
재고 상태:
9,608
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
400 mOhms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%