FLUKE-190-102/AM/S
- 제조업체 부품 번호:
- FLUKE-190-102/AM/S
- 제조업체/브랜드:
- Fluke Electronics
- 설명의 일부:
- SCOPEMETER 2CH 100MHZ COLOR SCC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Fluke Electronics
- 제품 카테고리 :
- 오실로스코프
- Bandwidth :
- 100 MHz
- Channels :
- 2
- Display Type :
- LCD - Color
- Function :
- Record, Save, Trend, DMM
- Input Impedance :
- 1M - 14pF
- Interface :
- USB
- Memory Size :
- 20kpts
- Probe Type :
- Passive 10:1 (2)
- Product Status :
- Obsolete
- Rise Time (Typ) :
- 3.5 ns
- Sampling Rate (Per Second) :
- 1.25G
- Type :
- Handheld
- Voltage - Input (Max) :
- CAT III 1000V, CAT IV 600V
- Voltage - Supply :
- 7.2VDC Battery, 17.8VDC Adapter