XY2CE2C270TK
제조업체 부품 번호:
XY2CE2C270TK
제조업체/브랜드:
Schneider Electric
설명의 일부:
CABLE PULL SWITCH 300VAC 10A XY2
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Schneider Electric
제품 카테고리 :
케이블 풀 스위치
Circuit :
DPST-NO/NC
Current Rating (Amps) :
3A (AC), 270mA (DC)
Features :
Push Button Emergency Stop Switch
Ingress Protection :
IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Maximum Cable Length :
Operating Force :
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Product Status :
Active
Switch Function :
On-Off, Off-On
Voltage Rating - AC :
240V
Voltage Rating - DC :
250V