FRC32C2B5R6JTP
제조업체 부품 번호:
FRC32C2B5R6JTP
제조업체/브랜드:
Kamaya
설명의 일부:
RES 5.6 OHM 5% 1/8W 1206
재고 상태:
4,957
제조사 :
Kamaya
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Failure Rate :
Features :
Fusible, Safety
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
5.6 Ohms
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±1000ppm/°C
Tolerance :
±5%