OPS2X4-150-15-A-1-CU
제조업체 부품 번호:
OPS2X4-150-15-A-1-CU
제조업체/브랜드:
Selec Controls USA Inc.
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 15V 100W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Selec Controls USA Inc.
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
cULus
Current - Output 1 :
10 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
87%
Features :
Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W (150W Forced Air)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
4.00" L x 2.00" W x 1.16" H (101.6mm x 50.8mm x 29.5mm)
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
15V