AMES15-12SMAZ
제조업체 부품 번호:
AMES15-12SMAZ
제조업체/브랜드:
Aimtec
설명의 일부:
AC/DC CONVERTER 12V 15W
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Aimtec
제품 카테고리 :
AC DC 컨버터
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output 1 :
1.25 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
82%
Features :
Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.62" L x 2.56" W x 0.94" H (91.9mm x 65.0mm x 23.9mm)
Standard Number :
60601-1; 60950-1
Type :
Enclosed
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC, 130 ~ 370 VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output 1 :
12V