PQC250-48
- 제조업체 부품 번호:
- PQC250-48
- 제조업체/브랜드:
- Murata Power Solutions
- 설명의 일부:
- AC/DC CONVERTER 48V 250W
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Murata Power Solutions
- 제품 카테고리 :
- AC DC 컨버터
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CCC, cCSAus, CE, TUV
- Current - Output 1 :
- 5.2 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 95%
- Features :
- Load Sharing, PFC, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 250W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 5.00" L x 3.00" W x 1.38" H (127.0mm x 76.2mm x 35.1mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V