CFM150S240-B
- 제조업체 부품 번호:
- CFM150S240-B
- 제조업체/브랜드:
- Cincon
- 설명의 일부:
- AC/DC CONVERTER 24V 120W
- 재고 상태:
- 6
- 제조사 :
- Cincon
- 제품 카테고리 :
- AC DC 컨버터
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CE, cURus, DEMKO, FCC
- Current - Output 1 :
- 5 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 94%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 80°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 120W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 4.60" L x 2.00" W x 1.36" H (116.8mm x 50.8mm x 34.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Open Frame
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 3 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V