LCC250-48U-4P
- 제조업체 부품 번호:
- LCC250-48U-4P
- 제조업체/브랜드:
- Artesyn Embedded Power
- 설명의 일부:
- AC/DC CONVERTER 48V 250W
- 재고 상태:
- 80
- 제조사 :
- Artesyn Embedded Power
- 제품 카테고리 :
- AC DC 컨버터
- Applications :
- ITE (Commercial), Medical
- Approval Agency :
- CB, CE
- Current - Output 1 :
- 5.2 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- Adjustable Output, Baseplate, IP64, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 250W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.00" L x 4.00" W x 1.48" H (177.8mm x 101.4mm x 37.6mm)
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 90 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4 kV
- Voltage - Output 1 :
- 48V