4610X-AP2-100LF
제조업체 부품 번호:
4610X-AP2-100LF
설명의 일부:
RES ARRAY 5 RES 10 OHM 10SIP
제품 카테고리 :
저항기 네트워크, 어레이
Applications :
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.200" (5.08mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Pins :
10
Number of Resistors :
5
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
10-SIP
Power Per Element :
300mW
Product Status :
Active
Resistance (Ohms) :
10
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
Size / Dimension :
0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
10-SIP
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Tolerance :
±1Ohm