PHPA2512E7500BST1
- 제조업체 부품 번호:
- PHPA2512E7500BST1
- 제조업체/브랜드:
- Vishay Dale / Thin Film
- 설명의 일부:
- THIN FILM RES SMD 750 OHM 0.1% 2
- 제조사 :
- Vishay Dale / Thin Film
- 제품 카테고리 :
- 칩 저항기 - 표면 실장
- Composition :
- Thin Film
- Failure Rate :
- Features :
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, High Power, Moisture Resistant
- Height - Seated (Max) :
- 0.020" (0.51mm)
- Number of Terminations :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case :
- 2512 (6432 Metric)
- Power (Watts) :
- 2.5W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Resistance :
- 750 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
- Supplier Device Package :
- 2512
- Temperature Coefficient :
- ±25ppm/°C
- Tolerance :
- ±0.1%