RW1S0CKR010FET
제조업체 부품 번호:
RW1S0CKR010FET
제조업체/브랜드:
Ohmite
설명의 일부:
RES 0.01 OHM 1% 1W 4324
재고 상태:
1,000
제조사 :
Ohmite
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
4324 J-Lead (4 Terminals)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.425" L x 0.244" W (10.80mm x 6.20mm)
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%