RC1005F49R9CS
제조업체 부품 번호:
RC1005F49R9CS
제조업체/브랜드:
Samsung Electro-Mechanics
설명의 일부:
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/16W 0402
제조사 :
Samsung Electro-Mechanics
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
49.9 Ohms
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Supplier Device Package :
0402
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%