LDU5660S1000
제조업체 부품 번호:
LDU5660S1000
제조업체/브랜드:
XP Power
설명의 일부:
LED SUPPLY CC BUCK 2-56V 1000MA
재고 상태:
16
제조사 :
XP Power
제품 카테고리 :
LED 드라이버
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
1A
Dimming :
PWM
Efficiency :
97%
Features :
Remote On/Off, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Package / Case :
23-DIP Module, 9 Leads
Power (Watts) :
50 W
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
Standard Number :
Topology :
Buck
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Output :
2 ~ 56V