P2TC0603D1501LNTA
제조업체 부품 번호:
P2TC0603D1501LNTA
제조업체/브랜드:
Vishay / Sfernice
설명의 일부:
P2TC0603 2PPM/C 1K5 0,01% N TA
재고 상태:
400
제조사 :
Vishay / Sfernice
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Height - Seated (Max) :
0.025" (0.63mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
1.5 kOhms
Size / Dimension :
0.060" L x 0.033" W (1.52mm x 0.85mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%