RCD-24-1.20
제조업체 부품 번호:
RCD-24-1.20
제조업체/브랜드:
RECOM Power
설명의 일부:
LED SUPPLY CC BUCK 3-31V 1.2A
재고 상태:
1,836
제조사 :
RECOM Power
제품 카테고리 :
LED 드라이버
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
1.2A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
96%
Features :
Remote On/Off, SCP
Mounting Type :
Through Hole
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
6-DIP Module
Power (Watts) :
37 W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.87" L x 0.49" W x 0.33" H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm)
Standard Number :
Topology :
Buck
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
6V
Voltage - Output :
3 ~ 31V