4608M-102-472LF
제조업체 부품 번호:
4608M-102-472LF
설명의 일부:
RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 8SIP
Circuit Type :
Isolated
Height - Seated (Max) :
0.250" (6.35mm)
Number of Pins :
8
Number of Resistors :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
8-SIP
Power Per Element :
400mW
Resistance (Ohms) :
4.7k
Resistor Matching Ratio :
Resistor-Ratio-Drift :
50ppm/°C
Size / Dimension :
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Supplier Device Package :
8-SIP
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%