PEP0805Y1000BGTA
제조업체 부품 번호:
PEP0805Y1000BGTA
제조업체/브랜드:
Vishay / Sfernice
설명의 일부:
PEP0805 10PPM/C 100R 0.1% G TA
재고 상태:
500
제조사 :
Vishay / Sfernice
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.45mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
100 Ohms
Size / Dimension :
0.075" L x 0.050" W (1.91mm x 1.27mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%