PS0306FRM070R01L
제조업체 부품 번호:
PS0306FRM070R01L
제조업체/브랜드:
YAGEO Group
설명의 일부:
RES 0.01 OHM 1% 1/4W 0306
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
YAGEO Group
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Number of Terminations :
4
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Wide 0603 (1608 Metric), 0306
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
10 mOhms
Size / Dimension :
0.031" L x 0.063" W (0.80mm x 1.60mm)
Supplier Device Package :
0306
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%