CHSA2512R0005F
제조업체 부품 번호:
CHSA2512R0005F
제조업체/브랜드:
Eaton-Electronics Division
설명의 일부:
RES 0.0005 OHM 1% 6W 2512
재고 상태:
8,000
제조사 :
Eaton-Electronics Division
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.057" (1.45mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
6W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
0.5 mOhms
Size / Dimension :
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±115ppm/°C
Tolerance :
±1%