TNPW06032K20BEEN
제조업체 부품 번호:
TNPW06032K20BEEN
제조업체/브랜드:
Vishay / Dale
설명의 일부:
RES 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
재고 상태:
2,000
제조사 :
Vishay / Dale
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2.2 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%