3503G2B18K2FTD
제조업체 부품 번호:
3503G2B18K2FTD
제조업체/브랜드:
TE Connectivity AMP Connectors
설명의 일부:
RES 18.2K OHM 1% 2W 1206
재고 상태:
5,000
제조사 :
TE Connectivity AMP Connectors
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
Resistance :
18.2 kOhms
Size / Dimension :
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%