RN73H1JTTD7501A10
제조업체 부품 번호:
RN73H1JTTD7501A10
제조업체/브랜드:
KOA Speer Electronics, Inc.
설명의 일부:
RES 7.5K OHM 0.05% 1/10W 0603
재고 상태:
9,813
제조사 :
KOA Speer Electronics, Inc.
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
7.5 kOhms
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%