RA73F2A1K82BTD
제조업체 부품 번호:
RA73F2A1K82BTD
설명의 일부:
RA73F 2A 1K82 0.1% 5K RL
Height - Seated (Max) :
0.023" (0.58mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.82 kOhms
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Supplier Device Package :
0805
Temperature Coefficient :
25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%