WSL2512R1300FTA
제조업체 부품 번호:
WSL2512R1300FTA
제조업체/브랜드:
Vishay / Dale
설명의 일부:
RES 0.13 OHM 1% 1W 2512
재고 상태:
3,274
제조사 :
Vishay / Dale
제품 카테고리 :
칩 저항기 - 표면 실장
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.89mm)
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
1W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
130 mOhms
Size / Dimension :
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±75ppm/°C
Tolerance :
±1%