STM32L072CBY6TR
- 제조업체 부품 번호:
- STM32L072CBY6TR
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 128KB FLASH 49WLCSP
- Connectivity :
- I²C, IrDA, SPI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M0+
- Data Converters :
- A/D 10x12b; D/A 2x12b
- EEPROM Size :
- 6K x 8
- Number of I/O :
- 37
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 49-UFBGA, WLCSP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- RAM Size :
- 20K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 49-WLCSP (3.29x3.26)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.65V ~ 3.6V