PIC18LF45K50-E/P
- 제조업체 부품 번호:
- PIC18LF45K50-E/P
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
- Connectivity :
- I²C, SPI, UART/USART, USB
- Data Converters :
- A/D 25x10b
- EEPROM Size :
- 256 x 8
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of I/O :
- 33
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 40-DIP (0.600", 15.24mm)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 32KB (16K x 16)
- RAM Size :
- 2K x 8
- Speed :
- 48MHz
- Supplier Device Package :
- 40-PDIP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 3.6V