APHB1608LSYKSURKC
제조업체 부품 번호:
APHB1608LSYKSURKC
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
LED RED/YELLOW CLEAR 4SMD
재고 상태:
재고 없음
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 표시 - 개별
Color :
Red, Yellow
Configuration :
Independent
Current - Test :
2mA Red, 2mA Yellow
Features :
Height (Max) :
0.65mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.60mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
8mcd Red, 10mcd Yellow
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
4-SMD
Viewing Angle :
130°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V Red, 1.9V Yellow