PIC32MM0016GPL036-E/M2
- 제조업체 부품 번호:
- PIC32MM0016GPL036-E/M2
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 16KB FLASH 36SQFN
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- MIPS32® microAptiv™
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 14x10/12b; D/A 1x5b
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 29
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 36-VFQFN Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 16KB (16K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 4K x 8
- Speed :
- 25MHz
- Supplier Device Package :
- 36-SQFN (6x6)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2V ~ 3.6V