PK20X256VMD100
- 제조업체 부품 번호:
- PK20X256VMD100
- 제조업체/브랜드:
- Freescale Semiconductor
- 설명의 일부:
- IC MCU 32B 256KB FLASH 144MAPBGA
- 재고 상태:
- 25
- 제조사 :
- Freescale Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SD, SPI, UART/USART, USB, USB OTG
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M4
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- A/D 33x16b; D/A 2x12b
- EEPROM Size :
- 4K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 100
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 144-LBGA
- Peripherals :
- DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 256KB (256K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 64K x 8
- Speed :
- 100MHz
- Supplier Device Package :
- 144-MAPBGA (13x13)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.71V ~ 3.6V