ATMEGA169P-16MCU
제조업체 부품 번호:
ATMEGA169P-16MCU
설명의 일부:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFN
재고 상태:
1,000
Connectivity :
SPI, UART/USART, USI
EEPROM Size :
512 x 8
Number of I/O :
54
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-VQFN Dual Rows, Exposed Pad
Peripherals :
Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT
Program Memory Size :
16KB (8K x 16)
RAM Size :
1K x 8
Speed :
16MHz
Supplier Device Package :
64-QFN (7x7)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
2.7V ~ 5.5V