PIC18F57Q83-I/PT
- 제조업체 부품 번호:
- PIC18F57Q83-I/PT
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 128KB FLASH 48TQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 8-Bit
- Data Converters :
- A/D 35x12b SAR; D/A 1x8b
- EEPROM Size :
- 1K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 44
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 48-TQFP Exposed Pad
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, LVD, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 64MHz
- Supplier Device Package :
- 48-TQFP-EP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 5.5V