AM186EDLV-20KC\\W
- 제조업체 부품 번호:
- AM186EDLV-20KC\\W
- 제조업체/브랜드:
- Advanced Micro Devices
- 설명의 일부:
- 80L186-16-BIT MICROCONTROLLER
- 재고 상태:
- 572
- 제조사 :
- Advanced Micro Devices
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- Serial Port
- Core Processor :
- 80C186
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 32
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 100-BQFP
- Peripherals :
- DMA, POR, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 100-PQFP (20x14)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V ~ 3.6V