MCL1206FRGB1T
제조업체 부품 번호:
MCL1206FRGB1T
제조업체/브랜드:
Venkel LTD
설명의 일부:
MULTI-COLOR LED 1206 FLAT LENS R
재고 상태:
18,000
제조사 :
Venkel LTD
제품 카테고리 :
LED 표시 - 개별
Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration :
Common Anode
Current - Test :
30mA
Features :
Height (Max) :
1.20mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
2.00mm x 1.60mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
300mcd Red, 700mcd Green, 140mcd Blue
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
3.20mm L x 1.60mm W
Supplier Device Package :
1206 (3216 Metric)
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.8V Red, 2.8V Green, 2.8V Blue