HPC46400EV20/NOPB
- 제조업체 부품 번호:
- HPC46400EV20/NOPB
- 제조업체/브랜드:
- National Semiconductor
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT ROMLESS 68PLCC
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- National Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- EBI/EMI, Microwire/Plus (SPI), UART/USART
- Core Processor :
- HPC
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 20
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 68-LCC (J-Lead)
- Peripherals :
- DMA, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 256 x 8
- Speed :
- 20MHz
- Supplier Device Package :
- 68-PLCC (25.13x25.13)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 4.5V ~ 5.5V