PIC18F27Q83-I/SO
- 제조업체 부품 번호:
- PIC18F27Q83-I/SO
- 설명의 일부:
- IC MCU 8BIT 128KB FLASH 28SOIC
- Connectivity :
- CANbus, I²C, LINbus, SPI, UART/USART
- Data Converters :
- A/D 24x12b; D/A 1x8b
- EEPROM Size :
- 1K x 8
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 25
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- Internal
- Package / Case :
- 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 128KB (128K x 8)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 12.5K x 8
- Speed :
- 64MHz
- Supplier Device Package :
- 28-SOIC
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 5.5V