MCF5274LVM166J
- 제조업체 부품 번호:
- MCF5274LVM166J
- 제조업체/브랜드:
- Freescale Semiconductor
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Freescale Semiconductor
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART/USART, USB
- Core Processor :
- Coldfire V2
- Core Size :
- 32-Bit Single-Core
- Data Converters :
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 61
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Oscillator Type :
- External
- Package / Case :
- 196-LBGA
- Peripherals :
- DMA, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- Program Memory Type :
- ROMless
- RAM Size :
- 64K x 8
- Speed :
- 166MHz
- Supplier Device Package :
- 196-MAPBGA (15x15)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.4V ~ 1.6V