SML-D12Y3WT86
제조업체 부품 번호:
SML-D12Y3WT86
제조업체/브랜드:
ROHM Semiconductor
설명의 일부:
MINI-MOLD CHIP LED: ROHM'S CHIP
재고 상태:
2,950
제조사 :
ROHM Semiconductor
제품 카테고리 :
LED 표시 - 개별
Color :
Yellow
Configuration :
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.65mm
Lens Color :
Lens Size :
1.20mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Millicandela Rating :
40mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
0603
Viewing Angle :
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V