STM32L031E6Y6TR
- 제조업체 부품 번호:
- STM32L031E6Y6TR
- 설명의 일부:
- IC MCU 32BIT 32KB FLASH 25WLCSP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- ARM® Cortex®-M0+
- Data Converters :
- A/D 10x12b
- EEPROM Size :
- 1K x 8
- Number of I/O :
- 20
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 25-UFBGA, WLCSP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
- Program Memory Size :
- 32KB (32K x 8)
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 25-WLCSP
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 1.8V ~ 3.6V