PIC24FJ32GP205-I/PT
- 제조업체 부품 번호:
- PIC24FJ32GP205-I/PT
- 제조업체/브랜드:
- Microchip Technology
- 설명의 일부:
- IC MCU 16BIT 32KB FLASH 48TQFP
- 재고 상태:
- 재고 없음
- 제조사 :
- Microchip Technology
- 제품 카테고리 :
- 마이크로컨트롤러
- Connectivity :
- I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
- Core Processor :
- PIC
- Core Size :
- 16-Bit
- Data Converters :
- A/D 14x12b SAR
- EEPROM Size :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of I/O :
- 39
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Oscillator Type :
- External, Internal
- Package / Case :
- 48-TQFP
- Peripherals :
- Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, I²S, POR, PWM, WDT
- Product Status :
- Active
- Program Memory Size :
- 32KB (11K x 24)
- Program Memory Type :
- FLASH
- RAM Size :
- 8K x 8
- Speed :
- 32MHz
- Supplier Device Package :
- 48-TQFP (7x7)
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 2V ~ 3.6V