APT1608SYCK/J3-PRV
제조업체 부품 번호:
APT1608SYCK/J3-PRV
제조업체/브랜드:
Kingbright
설명의 일부:
LED YELLOW CLEAR CHIP SMD
재고 상태:
30,890
제조사 :
Kingbright
제품 카테고리 :
LED 표시 - 개별
Color :
Yellow
Configuration :
Standard
Current - Test :
20mA
Features :
Height (Max) :
0.75mm
Lens Color :
Colorless
Lens Size :
1.20mm x 0.80mm
Lens Style :
Rectangle with Flat Top
Lens Transparency :
Clear
Millicandela Rating :
320mcd
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
1.60mm L x 0.80mm W
Supplier Device Package :
Chip LED
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2V